Історія заснування фонду «Наукова Спадщина»

Ностальгія за дитинством.  У 2015 році два колишніх ліцеїсти Дмитро Хижняк і Дмитро Костюк в дружній бесіді згадували своїх однокласників та те, як склалися їхні подальші долі. Обидва вони відчували вдячність батькам за те, що колись мали можливість навчатися в ліцеї природничо-наукового навчання. Саме цей учбовий заклад, де вони отримали фундаментальну середню освіту, відкрив їм яскраві перспективи в майбутнє. Та друзям спало на думку і те, що в усі часи були такі діти, що прагнули до знань, але  батьки не мали можливостей забезпечити їх навіть необхідним.

Тоді два Дмитри і вирішили, що вони будуть за власні кошти підтримувати декількох учнів, які зараз навчаються у Жовтоводському ліцеї. Треба було тільки обрати тих, хто, незважаючи на те, що їх родина переживає складний період, має талант, ставить  цілі та робить послідовні кроки для досягнення мети.

Кому допомагати? Не відкладаючи ідею в «дальню шухляду», майбутні засновники фонду «Наукова спадщина» звернулися з нею до адміністрації ліцею. На їх прохання класні керівники кожного класу надали по 2-3 прізвища дітей, які дійсно заслуговують стипендії. На педагогічній раді було обрано 12 учнів, яким запропонували взяти участь у конкурсі на отримання річної стипендії. Для цього діти написали есе, де розповили про свої плани на 2015-2016 навчальний рік.  

Прочитавши есе, Дмитро Хижняк і Дмитро Костюк розмовляли з кожним із претендентів про те, що було описано в його конкурсній роботі. Обирати було дуже важко, тому що хотілося допомогти всім, але засновники могли підтримати тільки п’ятьох.

Нова традиція. Після офіційної реєстрації фонду «Наукова спадщина», в День ліцеїста у 2015-му році, 5 учнів ліцею вперше отримали сертифікати на річну стипендію від колишніх випускників цього ж навчального закладу.

У 2016-му році на урочистому святі, присвяченому 25-річчю Жовтоводського ліцею, Дмитро Хижняк знову вручив сертифікати 5-м учням, які перемогли в конкурсі на річну стипендію в 2016-2017 навчальному році. А також він розповів, що до сплати стипендій приєдналися два випускники інших років - Артем Колiнько та Iлля Савченко. Так випускники 2000-го року стали не тільки засновниками благодійного фонду, а ще  й нової традиції.

На кожному святі обов’язково звучить фраза «ліцейське братство». Дорослішають випускники, досягають успіхів у житті та кар’єрі. Але ж минає час, та пам'ять повертає кожного з нас в дитинство. У місце, де багато чого було вперше: перший найкращій друг, перша шкільна олімпіада, перше значне досягнення, перше кохання і перший власний документ про освіту.

Згадаймо, скільки щасливих спогадів пов’язано з ліцеєм у Вас. Продивіться конкурсні есе учнів і дізнайтеся, чого прагнуть сьогоднішні ліцеїсти. Можливо, хтось із них нагадає Вас у тому ж віці. Хоча колишніх ліцеїстів, мабуть, не буває, ми всі – випускники різних років. Передаваймо естафету свого досвіду і своїх успіхів, допомагаючи нинішнім талановитим учням.

Коментарі

Поширити для друзів

Популярні публікації

Перейти до сторінок:

Новини Фонду